Mainecoon

Povaha a život s mainskou mývalí kočkou

Mainská mývalí kočka (MCO), resp. NĚŽNÝ OBR – je jedním z největších plemen koček.

Plemeno Mainská mývalí kočka je nádherným a luxusním společníkem, který nenechá nikoho bez povšimnutí. Svou mimořádnou krásou zaujme snad každého. Ačkoliv se jedná o velkou a silnou kočku, jejich povaha je rozkošně sladká a něžná.

Je velmi inteligentní, přátelská, klidná a milá. Je skvělým rodinným mazlíčkem/společníkem a s člověkem dokáže navázat velmi pevný vztah. Je velmi hravá a tuto vlastnost si udržuje až do vysokého věku. MCO  mají rády mazlení, i když samozřejmě existují výjimky. Obecně lze tvrdit, že přítulnost je pro mainskou mývalí kočku typická. Mainská mývalí kočka je také využívána jako ideální terapeutický zvířecí přítel.

Samozřejmě, záleží na povaze každého jedince a také, jaká povaha je v dané linii samotné kočičky. Kočička je velmi samostatná bytost, mazlení by tedy mělo vycházet z jejího samotného zájmu. Naše kočičky jsou umazlené, ale také velice diplomatické. Je jim doslova jedno, kdy je pomazlíme nebo pochováme, protože když ony tu potřebu mají, svého milovaného pána si najdou a o pomazlení si doslova „řeknou“.

Kočičce samozřejmě musíme nechat její klid. MCO jsou svým způsobem lenivé a mají rády svou pohodu. Dokáží se celý den válet na gauči nebo na svém škrabadle a jsou spokojené. Na druhou stranu jsou šťastné za společnost svého pána, své rodiny. MCO milují děti. Malé děti je potřeba trošku hlídat, aby si z kočičky neudělali svou živou hračku. MCO si nechá líbit opravdu hodně. Soužití s MCO je úžasné a ten kdo si pořídí svou první kočičku, většinou uvažuje o další. Je to taková kočičí droga. A co si budeme povídat, také kočička samotná bude vždy vděčná za kočičího kamaráda. Ve dvou se to přeci vždy lépe táhne. Pokud tedy máte možnost mít kočičky dvě, je to naprosto ideální stav. MCO jsou také velmi zvědavé a hravé a toto je neopouští ani ve starším věku. Když se jim něco nelíbí nebo něco potřebuji, umí to dát svému pánovi lehce najevo.

Mainská mývalí kočka je úžasná a odlišná od ostatních kočiček svou “komunikací” s člověkem nebo oblíbeným – jiným zvířátkem. Při ranním vítání, příchodu z práce atd –  ve chvíli, kdy si chce s Vámi hrát nebo být s Vámi v kontaktu, ozývá se jemňoučkým “cvrčivým” hlasem. Nemusíte mít strach, není to žádné hlučné mňoukání, spíše Vám přinese úsměv na rtu. Je to takové něžné povídání. Většina MCO také poměrně hlasitě vrní. Opět, Vy toto nebudete pouhým uchem vnímat, ale když bude ve Vaší blízkosti, pohodové vrnění zajisté uslyšíte a Vám to bude příjemné.

Co je také velmi zajímavé a pro plemene MCO specifické? Některé kočičky při pití sahají tlapičkou do vody nebo dokonce si vodu na tlapičku naberou a z tlapičky pijí. Je to takový specifický rys, ale ne každá MCO toto dělá.

Mainské mývalí kočky jsou šťastné, když jim majitel umožní výběh. V případě domu se zahradou, často majitelé postaví venkovní voliéru a v případě soužití v bytě, se dá zasíťovat balkon nebo okno. Mainičky velmi rádi pozorují co se venku děje. Pokud se pro toto rozhodnete, je důležité, aby zasíťování nebo voliéra byla vyrobena pečlivě.

Pokud již mainskou mývalí kočičku máte nebo si jí teprve plánujete pořídit, gratuluji k výběru! Jen si dejte pozor, aby jste si svou kočičku koupili určitě s PP a od chovatele, který má své kočičky vymazlené a zdravotně testované. Velmi důležité je čisté a příjemné prostředí u chovatele. Věřte, že správný výběr koťátka Vám ulehčí mnoho starostí a ze své nové kočičky budete mít jen radost.

AŤ SE VÁM SPOLEČNĚ KRÁSNĚ ŽIJE!