O nás

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH CHOVATELSKÉ STANICE

MAINSKÝCH MÝVALÝCH KOČEK

Punto Valentino*CZ

V první řadě bych Vás ráda přivítala na našich stránkách. Snažila jsem se v nich popsat můj osobní pohled na nádherná kočičí stvoření MAINE COON, můj chovatelský cíl a důvod, proč právě toto překrásné a luxusní plemeno koček je mým splněným snem.

Má malá chovatelská stanice PUNTO VALENTINO*CZ byla založená a registrovaná u FIFE a je členem základní organizace Friendly Cat Club. Tímto děkuji své dlouholeté kamarádce – Bětce Šmídové Polákové za veškerou pomoc a podporu!

Mým cílem je odchovávat koťátka na kvalitních importovaných jedincích typově krásná, velká, silná, povahově vyrovnaná, ale hlavně zdravá koťátka, která budou dělat radost svým novým majitelům. Už z tohoto důvodu nebudu nikdy chovat na kvantitu, ale na kvalitu. Velmi důležitá je perfektní socializace a každodenní 100% péče o koťátka. Majitelům svých odchovů chci poskytnout celoživotní servis a být s nimi v úzkém kontaktu. Pro zájemce o chov, chci vybírat opravdu typově ideální jedince a pro zájemce o mazlíčka do rodiny ráda pomohu s výběrem nej koťátka dle požadavků nových zájemců. Není pro chovatele nic krásnějšího, než spokojený majitel. Kupní smlouva a startovací balíček pro miminko je samozřejmostí.

Všechny moje kočičky pravidelně zdravotně testuji a veškeré zdravotní testy rodičů, získá také nový majitel koťátka v podobě kopií. Kladu velký důraz na perfektní veterinární dohled a dokonalé zázemí pro kvalitní kočičí život. V tomto směru bych nikdy nepolevila nebo neustoupila. Zdraví by mělo být vždy na prvním místě a každý, kdo naší kočičí rodinu navštíví, musí být na první pohled přesvědčen, že naše kočičky jsou zdravé a dostávají maximální péči.

Naše kočičky jsou krmeny těmi nejkvalitnějšími granulemi, masovými konzervami a samozřejmě kvalitním, vždy pečlivě přemraženým masem. Samozřejmostí jsou vitamínové doplňky. Kvalitní strava je základ úspěchu a já vždy vybírám pro své kočičí miláčky to nejlepší.

Kočičky s námi žijí ve společné domácnosti a je pro ně otevřený celý dům. Jsou právoplatnými členy naší domácnosti a jsou taktéž součástí každodenního rodinného života se vším co k němu patří. Jsou zvyklé na pejsky, se kterými jsou nejlepšími přáteli.

A jak se ke mě má první MCO kráska dostala? Protože v životě chci vždy dělat věci pořádně a ne „JEN TAK“, můj plán pořídit si svou první MCO kočičku trval dlouho dobu. Studovala jsem na internetu, sledovala chovatelské stanice a snažila se pochopit standard, vědět maximum o péči, zdravotní stránce, povaze atd. Když bylo doma vše připraveno, nastal čas na hledání své první kočičí MCO krásky. Z mé strany to bylo několikaleté plánovaní a čekání na tu nejvhodnější chvíli. Po několika dnech – týdnech, nastalo velké zklamání. Ne z toho důvodu, že ještě nemám své vysněné koťátko ( na to bych si počkala klidně i rok ), ale bohužel z některých chovatelů MCO v České republice. Záměrně píši slovo některých, protože jsem možná měla jen smůlu. Vždy jsem se snažila alespoň o telefonický kontakt, protože psát strohé e-maily mi prostě nepřijde vhodné, když si chce člověk pořídit živého tvora na mnoho let. Vždy jsem chovateli, kterého jsem oslovila o sobě řekla vše po pravdě, nastínila mé plány a touhy. Nabídla jsem návštěvu u sebe doma, aby byl obeznámen s prostředím, kde by jeho koťátko vyrůstalo. Jakmile jsem jenom zmínila, že bych ráda opravdu krásnou kočičku na výstavy a následný chov, div mi dotyčné osoby nepoložily telefon. „Proč výstavy, proč chov???“ Toto byly v podstatě jediné dotazy, které chovatele zajímaly. Můj plán nebyl ani není mít chov MCO pro výdělek, ale pro tu radost z chovatelství, protože se mezi zvířátky pohybuji od svých 14let a zvířátka jsou mým životním koníčkem. Neváhala jsem a oslovila jsem několik zahraničních chovatelů. Je to zvláštní, ale i chovatelé opravdu uznávaných chovatelských stanic se mi snažili pomoci, odpovídali na všechny moje otázky a NIKDO z těchto lidí mi neodmítl kvalitní koťátko prodat. Jejich jednání bylo seriózní, na úrovni a všichni se chovali velmi slušně. Moc jsem si přála celomodrou holčičku. Když jsem jednoho dne uviděla malinkou VEYRON MANTICORE (domácím jménem MÁJA) v Rusku, bylo rozhodnuto. Byla to láska na první pohled a já se nemohla dočkat, až ta moje holčička doroste do věku, kdy bude moci odcestovat do ČR. Tímto děkuji její úžasné chovatelce, paní Marine Voronové za příkladný přístup, veškerou laskavost a hlavně za neskutečně milou kočičku s úžasnou povahou, perfektně socializovanou a pro mě úchvatnou. Asi to tak všechno mělo být a v této chvíli jsem ráda, že jsem měla možnost přivézt do ČR importovanou kočičku, zajímavé krve, která je přínosem pro český chov. Domnívám se, že každý slušný člověk s jasným cílem, by měl mít možnost si pořídit svou vysněnou kočičku. Ať jako vykastrovaného mazlíčka nebo krásné koťátko vhodné do chovu. Nikdo si nezaslouží být ponižován, že chov MCO nezvládne a správný chovatel by měl odhadnout potencionálního zájemce.

Každý má právo uskutečnit svůj sen a já pevně věřím, že jednou, budu moci udělat radost zájemci se srdcem na pravém místě. Svou zkušenost nikomu nepřeji a doufám, pevně věřím, že si nakonec své vysněné koťátko vyberete od chovatele, který bude rád, že tak fajn rodinu našel! Od doby, kdy jsem se stala majitelkou své první kočičky, jsem poznala také několik úžasných lidí, kteří mi byli a jsou oporou, vždy podají pomocnou ruku nebo jen tak zpříjemný čas milým povídáním. Něchci jmenovat, ale ačkoliv to nejsou přátelství dlouhá, já si jich nesmírně vážím a děkuji za ně!

A na co jsem velmi rychle přišla? Jedna MCO je prostě málo! A toto tvrzení myslím potvrdí každý majitel těchto něžných obrů. MCO je taková zvláštní droga, která přináší do rodiny lásku a pohodu.

Největší dík patří mé kamarádce /sestře/ človíčku mně nejbližšímu nejen v kočičím, ale také lidském světě Kačence Jirsové – chovatelská stanice FROGXTR , která je na to stejně jako já a naše společné vize a cíle jsme spojily. Jsem přesvědčená, že její krásné importované MCO jsou přínosem a spolu toho dokážeme mnohem víc.

V případě zájmu o koťátko z mé chovatelské stanice jsem Vám plně k dispozici. Jakákoliv, třeba jen informativní návštěva je samozřejmostí.

Také mi můžete kdykoliv zavolat tel.: +420 605 999 909 nebo napsat e-mail puntovalentino@gmail.com.

Těším se na nové přátele!!!

Romana Dyntrová
chovatelská stanice PUNTO VALENTINO *CZ