Novinky 2016

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA KOČEK PRAHA 17. – 18.12.2016

Téměř po roce jsem se vydala na výstavu koček s Aladinkem a malou Mimi.
Oba se zúčastnili své první výstavy v životě a musím říci, že to zvládli naprosto báječně a skvěle!
Mimi nastoupila ve třídě koťátek (4 – 7. měsíců) a hned první den dostala NOMINACI BEST IN SHOW. Ovšem Aladinek překvapil úplně nejvíc.

Odvážila jsem se jej vzít na jeho první výstavu a hned do třídy otevřené, kdy ve svých 14. měsících byl nejmladším účastníkem mezi dospěláky. Po oba dny si vedl skvěle a stal se čekatelem Šampiona. Byl to super víkend s mými nej nej – Kačenkou Jirsovou (ch.s. FROGXTR *CZ) a Petrou Řehákovou. Tolik legrace jsem už dlouho nezažila. Když člověk bere výstavy s humorem a těší na fajn přátelé, není co řešit.

Svého „nováčka“ na poli výstavním předvedla také Kačenka. Malá Justcoon Miu Miu byla opravdu rozkošná.
A na co jsem nesmírně pyšná? Dostala jsem od všech rozhodčích pochvalu za přípravu srsti. Skvěléééé! A hurá na další výstavu do Ostravy!

WILD WHIPER ALADIN
17.12.2016 (třída otevřená) – EX1, CAC
18.12.2016 (třída otevřená) – EX1, CAC

A ‚MIMI PUNTO VALENTINO *CZ
17.12.2016 (třída koťat 04 – 07) – EX1 NOM to BEST IN SHOW
18.12.2016 (třída koťat 04 – 07) – EX1

JUSTCOONS MIU MIU (v ch.s. FROGXTR *CZ)
17.12.2016 (třída koťat 04 – 07) – EX1
18.12.2016 (třída koťat 04 – 07) – EX2


MIMINKA z vrhu „A“ PUNTO VALENTINO *CZ – 2 měsíce

„Máme dva měsíce a je s námi už veliká legračka. Milujeme hračky, mávátka a rádi si hrajeme se vším, co nám přijde pod pacičky. Jinak jsme ale moc hodná a chytrá miminka. Naše maminky (kočičí i lidská) nás stále mazlí, hladí, pusinkují. No, je nám na tom světě opravdu krásně.“


MIMINKA z vrhu „A“ PUNTO VALENTINO *CZ

Naše umazlená miminka mají jeden měsíc. Musíme ho řádně oslavit.
No nejsou rozkošná?


SONOGRAFICKÉ VYŠETŘENÍ SRDCE a LEDVIN 24.07.2016
MVDr. Peter SCHEER, Ph. D.

Všechny naše kočičky mají veškerá genetická vyšetření, která se u plemene MCO dělají. Proto pro nás bylo samozřejmostí udělat také sonografické vyšetření právě srdce HCM a ledvin PKD.

Společně s Kačenkou Jirsovou ch. st. FROGXTR *CZ, jsme všechny naše kočičky objednaly k uznávanému a nejpovolanějšímu panu doktorovi – MVDr. Peter Scheer , Ph. D., který tyto testy oficiálně provádí. Vyjely jsme tedy na výlet až do Brna, kde si na nás pan doktor vyčlenil několik hodin.

Nejen, že je pan doktor opravdový odborník, byl velmi příjemný a dal nám do kočičího života také mnoho zajímavých rad.
Ale teď k tomu nejdůležitějšímu!

Výsledek Sonografické vyšetření srdce a ledvin – NORMAL platí pro všechny naše kočičky! Co víc si chovatel může přát?
Jsme s Kačenkou moc šťastné!

Vyšetřeny byly tyto kočky:
CH WILD WHISPER ALADIN
VERYON MANTICORE
STARSUPERNOVA ANACONDA
FIVE STAR ‚S GIN
TAMERLANA FROM TASSEL MAGIC


KOŤÁTKA vrhu „A“ JSOU NA SVĚTĚ 11.6.2016

Rodiči jsou Veyron Manticore x Five Star ‚s Gin (oba import Rusko)
Přes slzy štěstí nevidím a nadšeně do světa hlásám, že se nám narodila naše první a tolik vytoužená celo-modrá miminka po naší milované Máje a krásném kocourkovi od Kačky Jirsové – Ginovi. Oba rodiče jsou modří, jsou importovaní z Ruska a oba mají zdravotní testy.

Narodila se nám 4 velká a silná koťátka s úžasnými držtičkami.
2 chlapečci a 2 holčičky se mají čile k světu. Májinka porod zvládla levou zadní. V okamžiku se z ní stala dokonalá a milující maminka.

Miminka dostala jména ALEXI, AMAZING GALDAR, ALL FOR YOU a A’MIMI = PUNTO VALENTINO *CZ


WILD WHISPER ALADIN 25.02.2016

Dnešní den je pro mě nezapomenulný a pro naší chovatelskou stanici PUNTO VALENTINO *CZ velmi důležitý! Na pražském letišti přistál můj vytoužený kocourek Aladinek. Tak moc jsem o něj bojovala a tak moc si ho přála, že tomu nemohlo být jinak. ON byl má láska na první pohled a dnes jsem jej mohla poprvé převzít a pomazlit přímo z rukou chovatelky Eleonora Marcelli / Itálie, která mi ho osobně přivezla. Když jsem ho poprvé spatřila, zatajil se mi dech. ANO, Aladinek se stává právoplatnou posilou PV a já jsem moc šťastná.


MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA KOČEK Wölfersheim/Německo 13. – 14.2.2016

Přemýšlela jsem, jakou radost udělám synovi ke svátku Sv. Valentýna.
Protože kočičky mám také z velké části díky němu. Páťa je jejich velkým milovníkem. Rozhodla jsem naše kočičí zlatíčka přihlásit na Valentýnskou výstavu do Německa. Bělunka byla u nás doma necelý měsíc a Májince bylo čerstvých 13 měsíců. Pro mě to byla druhá výstava v životě, pro syna první takový kočičí zážitek. Nevěřili by jste, jak dokáží dětské oči rozzářit ozdobené klece s mnoha kočičkami a každá jiná. Náš výlet vystřídala ohromná radost, protože nejen, že jsme dostali mega pochvalu za perfektně připravené kočičky, ale dostali jsme na obě princezny také srdíčkové posudky. S Májinkou bojovala překrásná bílá norka, ale i NOMINACE do BEST IN SHOW nás nesmírně potěšila. Bělinka byla na výstavě za hvězdu. Rozhodčí se na ní doslova chodili koukat. Bohužel, ještě od příletu měla strupy na nosánku od ataku své maminky a kvůli tomu získala pouze EX1, ale posudky a mnoho dotazů z řad chovatelů a rozhodčích o jejím původu mě potěšily úplně nejvíc. Nádherný víkend s mým synem, krásné úspěchy našich holčiček a báječná společnost německých chovatelů. Byl to skvělý výlet!

Mezinárodní výstava Wölfersheim/Německo

VEYRON MANTICORE
13.02.2016 (třída otevřená) – EX1, CAC NOM to BEST IN SHOW
14.02.2016 (třída otevřená) – EX1, CAC

STARSUPERNOVA ANACONDA
13.02.2016 (třída koťat 04 – 07) – EX1
14.02.2016 (třída koťat 04 – 07) – EX


STARSUPERNOVA ANACONDA 18.01.2016

Věříte na zázraky? Já ano… Věděla jsem, že si dříve nebo později k Májince pořídím druhou kočičku. Jedna MCO je prostě . Barva mi byla vcelku jednu. Samozřejmě, bílá byla TOP, ale protože bílá musí být opravdu WOW, ani jsem po takové nepátrala a nehledala jí. Jednoho dne otevřu FB a vyskočí na mě video. Video, při kterém se mi rozbušilo srdce. To video bylo staré asi 1 minutu a já okamžitě paní chovatelce psala. Bílá kráska s pomněnkově modrýma očima, s neskutečným show temper a hlavně s dokonalými oušky, WOW boxem, WOW bradičkou a WOW vším!…. Ano, právě pro tuto krásku jsem si se synem letěla do Říma. „Bělunka“, jak jí říkáme, se právě dnes stala diamantem naší chovatelské stanice PUNTO VALENTINO *CZ a slovo DÍKY je pro chovatelku Grazia Sem opravdu málo! Jedním slovem, opět a stále WOW!


VEYRON MANTICORE aka „MÁJA“ 10. měsíců

Dnes 17.11.2015 má naše milovaná Mája 10. měsíců.
Roste z ní krásná a svůdná slečna.


ZDRAVOTNÍ TESTY 08/2015

Přináším naprosto úžasnou zprávu!

Pokud jste měli čas a četli jste řádky „O NÁS“, dočetli jste se zde, že zdraví je pro mě prioritou č. 1! Samozřejmostí pro mě tedy bylo, udělat naší Májince (Veyron Manticore) všechny zdravotní testy.
Máju jsem testovala na HCM, PKD, SMA a samozřejmě FIV a FeLV.

Všechny výsledky jsou negativní a já mám obrovskou radost!

Ještě nás čeká HCM sonografické vyšetření, ale to až bude Májinka starší.


MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA KOČEK PLZEŇ

Ve dnech 25.-26.7. 2015 jsme se s mojí kočíčí sestřičkou Kačenkou Jirsovou (ch.st. FROGXTR) zúčastnily Mezinárodní výstavy koček v Plzni. Byla to naše první výstavní zkušenost a musím řici, že se už dnes těšíme na další. Krásně připravená výstava a fajn lidi přispěli k dokonalému relaxu.

Páteční příprava na výstavu – resp. úprava srsti byla sice náročná, ale s klidem člověk zvládne i to, co se zdá nemožné.
Celý víkend byl moc příjemný a pro nás až nečekaně úspěšný.

Mája – VEYRON MANTICOR svou první výstavu zvládla skvěle, stejně tak jako kočičky od Kačenky TAMERLANA from Tassel Magic “ Tami” a GIN Five Star’s. Žádný stres, nervy nebo něco podobného. To svědčí o jejich úžasných a vyrovnaných povahách.

První den nás posuzovala paní rozhodčí Darina Tarabini (CZ) a den druhý pan rozhodčí Karl Preiss (AT).
Oba byli moc příjemní a potešila nás jejich milá slova i výsledky.

Všechny naše kočičky získaly krásné posudky. Máme velikou radost!!!

Děkujeme Bětce Šmídové Polákové za pomoc – “Bety, ty víš”, Járovi Kučerovi za pomoc s předvedením a vysvětlením co a jak má být a samozřejmě Miloši Polanskému za pomoc s finální úpravou srsti.

Za krásné fotky patří díky Věře Roztočilové. DĚKUJEME!

VEYRON MANTICORE
25.7.2015 Ex1
26.7.2015 Ex2

TAMERLANA from Tassel Magic
25.7.2015 Ex2
26.7.2015 Ex2

GIN Five Star’s
25.7.2015 Ex2
26.7.2015 Ex1 a BIV